Tamamen Ücretsiz Olan Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Hizmete Açıldı

Girişimcilik ve inovasyon konusunda ücretsiz hizmet veren Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi resmi olarak açıldı. Merkezden yararlanmak isteyenlerin online kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Üsküdar Belediyesi tarafından kurulan Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi resmi olarak hizmete girdi. Yazılımdan robotik kodlamaya, tasarımdan üretime kadar pek çok alanda teknolojik ekipman desteği ve online girişimcilik hizmetlerinin verileceği merkez, eğitim programları ile gençlerin ve akademisyenlerin girişimcilikte aktif rol almasını hedefliyor ve destekleyecek. teklif.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle açılan Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, “girişimcilik ve inovasyon projesi” olarak tanımlanıyor. Proje kapsamında girişimciler için ofisler, interaktif eğitim kursları ve Ar-Ge projelerinin hayata geçeceği atölye olmak üzere üç ana alan oluşturuldu. 700 metrekarelik bir alan üzerine kurulan merkezde lazer CNC, freze, 3 boyutlu yazıcılar, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik sistemleri, insansı robotlardan iş istasyonlarına, robotik kodlama, yapay zeka, nesne ağı gibi eğitim kitleri bulunuyor. atölye ekipmanları çeşitleri. Atolyeuskudar.com web sitesine kayıt olmaları gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now