Ankara’da 4,5 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Başkent Ankara bugün gece sarsıldı. Depreme pek alışkın olmayan Ankara'da meydana gelen depremin büyüklüğünün 4,5, merkez üssünün Kalecik olduğu açıklandı.

Son zamanlarda sık sık yaşanan depremlere bir yenisi daha eklendi. Ankara'nın merkez üssü Kalecik olarak açıklanan depremin büyüklüğü Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 4,5 olarak açıklandı.

Türkiye saat 22:53:01'de depremin merkez üssü Ankara'nın Kalecik ilçesi olarak gösterildi. Sarsıntının 12.95 KM derinlikte meydana geldiği açıklandı. Depremin hemen ardından hasar tespit çalışmaları başladı.

Şimdilik can ve mal kaybı yok

Depremden sonra birbiri ardına açıklamalar geldi. Ankara Valisi Vasap Şahin Twitter'da yaptığı açıklamada, "İlimizin Kalecik ilçesinde 22:53'te 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi (AFAD verilerine göre) Kalecik Kaymakamlığına herhangi bir can ve mal kaybı aktarılmadı. Gelişmelerden kamuoyuna bilgi verilecek. "Şahin'in paylaşımını retweetleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş," Ankara merkezli 4,5 büyüklüğünde deprem hepimizi endişelendirdi.

Ekiplerimiz tetikte. Bize ulaşabilirsiniz. Başkent 153 hattında.

Dileklerimi tüm vatandaşlarıma iletiyorum. " açıklama yaptı.

Bunlara da Göz Atın

TÜİK, Türkiye’nin Mutluluk Seviyesini Açıkladı [Bir Önceki Yıla Göre Büyük Düşüş Var]

Türkiye İstatistik Kurumu, Yaşam Memnuniyeti Anketi sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre 2020 yılında vatandaşların mutluluk seviyeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now